Fotbalové stadiony Eura 2012

Celkem čtyři skupiny ME ve fotbale se představí na 8 stadionech. Projít postupovými koly nebude pro žádný tým snadné, ale fanoušci se jistě mohou těšit na řadu fotbalových zážitků.

Polsko připravilo pro šampionát své stadiony ve Varšavě (Národní stadion), Poznani (Městský stadion), Vratislavi (Wroclaw; městský stadion) a v Gdaňsku (Baltská aréna)

Ukrajina představí své stadiony v Kyjevě (NSK Olimpijskyj), Doněcku (Donbas Arena), Lvově (Arena Lviv) a Charkově (Stadion Metalist).

Polsko využije 4 pro Euro stadiony ve městech Varšava, Poznaň, Vratislav a Gdaňsk.

Národní stadion ve Varšavě se dá naplnit až 58 500 diváky. Je to jeden ze stadionů, který byl postaven přímo pro Me ve fotbale 2012.

Městský stadion v Poznani, který může najednou navštívit 43 269 fanoušků je zrekonstruovanou sportovní kolébkou z roku 1968.

Stadion ve Vratislavi bude domovským stadiónem pro Čechy, tedy alespoň co se základní skupiny týče. Místo je tu pro 44 308 diváků.


Baltská aréna ve městě Gdaňsk je díky své barvě zlatavý šperk mezi stadiony. Jeho kapacita je 43 615 diváků.

Ukrajina nabízí pro fotbalisty i fanoušky na Euro stadiony v Kyjevě, Doněcku, Lvově a Charkově.

Národní sportovní komplex Olimpijskyj v Kyjevě je největším sportovištěm. Až 70 tisíc fanoušků se zde bude moci kochat uměním evropských fotbalových mistrů.


Donbas arena v Doněcku
je jeden z novějších stadionů. Je starý teprve 3 roky a je domácím hřištěm klubu FK Šachtar Doněck. Vejde se na něj přes 52 tisíc fotbalových fandů.

Arena Lviv ve Lvově je nejmenším ze všech stadionů, které jsou na ME ve fotbale k dispozici. Vejde se sem téměř 35 tisíc diváků.

Stadion Metalist v Charkově
pojme 38 633 diváků a jeho původní budova pochází z roku 1926. Před třemi lety byl zrekonstruován a připraven na Euro 2012.

Na všech těchto stadionech bude program Mistrovství Evropy ve fotbale nabitý, a proto je nač se těšit.

A když už jsou stadiony připravené, týmy nemotivované a trenéři správně rozpálení do ruda, nezbývá než představit největší hvězdy šampionátu.

Cristiano Ronaldo (Portugalsko) – portugalský diamant, dynamický hráč oplývající nezstarostnou rychlostí

Zlatan Ibrahimovič (Švédsko) – velmi všestranný, silný a nadaný pro technickou hru. Je silným prvkem klubu světového formátu AC Milán.

Xavi Hernandez (Španělsko) – hraje vždy pro tým a umí vymyslet vždy tu správnou taktiku. Pro spoluhráče je velkým přínosem a v současnosti září v týmu Barcelony.

Karim Benzema (Francie) – Rychlost a razance jeho útoku je pro soupeře paralyzující. Navíc má vždy přehled o hře a hraje velmi efektivně.

Mario Balotelli (Itálie) – životaplný, někdy až přespříliš. Jeho talent je ovšem unikátní.

Juan Mata (Španělsko) – jeho doménou je dokonalá technika a spolehlivost při souhře se spoluhráči.

Robin van Persie - přesný střelec a silná opora svého týmu FC Arsenal.

Andrej Ševčenko (Ukrajina) - legenda ukrajinského fotbalu, dle fotbalových prognostiků možná i budoucí trenér Chelsea.

To jak se jednotlivým hvězdám i týmům povede, jak obstojí Češi ve zkoušce řeckým, polským i ruským týmem a další aktuality vám přineseme na našem webu k Euru 2012.

 export Euro 2012 | iSport.cz
6. června 2012 • 14:41

export Euro 2012

Autor:
Vstoupit do diskuse
0


Témata: 
Vstoupit do diskuse
0

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram
Články odjinud